Člani
26.9., Radenci, ob 16.00
Slatina - Rakičan

V 93. minuti do zmage v prvem krogu

Slatinski člani so v soboto, 29.8.2020 na ŠRC Ivanke Serec Radenci odigrali 1. krog Pomurske nogometne lige. V Radence so prišli v goste igralci NK Olimpije iz Dolge Vasi. Slatinarjem je v sodnikovem podaljšku uspelo zadeti za 2:1 in si zagotoviti prve tri točke v novi sezoni.

V prvem polčasu smo spremljali tekmo med obema kazenskima prostoroma. Edina omembe vredna situacija je bila, ko se je po natančni podaji Tilena Pintariča Žiga Zver znašel sam pred gostujočim vratarjem. Atraktivno je želel poizkusil z lobom, vendar je žoga le za las zletela čez gol.

Že v uvodnih minutah so naši prešli v vodstvo, ko so si gostje zabili kar sami. Po predložku Mateja Hajdinjaka se je žoga na našo srečo odbila v mrežo od obrambnega igralca Olimpije. Vendar je bilo vodstvo dolgo le nekaj minut, saj so gostje že v naslednjem napadu uspeli izzid poravnati na 1:1. Slatinarji so s potrpežljivo igro prihajali do  polpriložnosti in v zaključku tekme jim je uspelo zabiti gol, vendar je stranski sodnik dvignil zastavico zaradi prepovedanega položaja in izzid se ni spremenil. V sodnikovem podaljšku pa so naši le uspeli zadeti za zmago.  Igor Petrovič je poslal predložek v kazenski prostor, žoga se je od Tilena Pintariča odbila do Nika Kolarja, ki jo je med nogami gostujočega vratarja poslal v gol za končnih 2:1.

Igrali so: Hozjan (C), Fišer (Mulec 68'), Ajlec, Kavaš D. (Kolar 86'), Zver, Pintarič, Petrovič, Hajdinjak, Šoštarec, Avsec (Sečko 62'), Ivanič