ŠD Bogojina - NK Slatina 5:2

Člani
ŠNK Radgona - NK Slatina 2:1

Prva zmaga v spomladanskem delu

V soboto 16. 4. je bila v Radencih na sporedu tekma 19. kroga med NK Radenska Slatino in ŠD Bogojino. Slatini je kljub veliko zapravljenih priložnosti uspelo po dolgem času zmagati z 2:1. Za zmago je v 7 in 55 minuti zadel David Šajnović.

Tekmo so bolje začeli Slatinarji. V 7. minuti jim je uspelo kronati svoj pritisk z zadetkom. Po prvem strelu z razdalje, je gostujočemu vratarju uspelo odbiti žogo, vendar pa se je na pravem mestu znašel Šajnovič in brez težav pospravil žogo v gol. Gostje so se po prejetem zadetku pobrali in začeli igrati bolj napadalno. V 22. minuti so po dolgi podaji v kazenski prosto uspeli rezultat poravnati na 1:1. Kar je bil tudi rezultat polčasa. V 2. polčasu so Slatinarji spet začeli napadalno in si pripravili kar nekaj lepih priložnosti, vendar pa je vedno zmanjkala zbranost pri zaključku. V 55. minuti je prišlo v bližini kazenskega prostora Bogojine do prekrška. Žogo si je nastavil Šajnovič in jo neubranljivo poslal za hrbet vratarja gostov. Po prejetem zadetku so gostje stavili vse v napad, da bi prišli do izenačenja, Slatinarji pa so do priložnosti večinoma prihajali iz protinapadov. Tako sta se iz oči v oči z vratarjem znašla Sečko in Klemenčič, Kavaš je nenatančno meril z glavo, Šajnoviću pa je le za las zmanjkalo, da bi dosegel hattrick.

19. krog Radenci, ŠRC Slatina 16.4.2018 ob 16:30 uri