NK Čarda - NK Slatina 2:1

Člani
NK Slatina - NK Rakičan 2:1

Slatina zopet zmagala

V nedeljo 24. 9. je bil na igrišču v Bogojini odigran 6. krog 3. SNL vzhod med ekipama NK Bogojina in NK Radenska Slatina. Trener Nejc Domjan je na igrišče poslal enako zasedbo, kot na prejšnji tekmi proti ekipi iz Rakičana. Gledalci so lahko prvi zadetek videli že v 17. minuti, ko je po predložku s strani do odbitka prišel Alen Lebar in z glavo zadel za vodstvo ekipe iz Radencev. V nadaljevanju so na igrišču prevladovali Slatinarji, vendar se po nekaj zapravljenih priložnostih rezultat do polčasa ni več spreminjal. V 2. polčasu so bolje začeli domači nogometaši, ki so si priigrali nekaj lepih priložnosti, ampak so naši nogometaši znali odbiti njihove napade, ter po predložku iz kota preko Žana Kavaša v 58. minuti povišali rezultat na 2:0. Kasneje je nogometašem NK Radenske Slatine še trikrat uspelo zadeti, najprej znova preko Alena Lebarja v 67. minuti in nato še dvakrat preko Davida Šajnoviča v 73. in 78. minuti za 5:0. V 88. minuti so domačini preko Mihaela Ivaniča iz enajstmetrovke znižali rezultat. Ostalo je pri končnem izidu 1:5 in zmagi Slatinarjev. Naslednja tekma nas čaka v soboto 30. septembra ob 16:00, ko k nam prihaja ekipa ND LUŠT Beltinci.

Read more...

Slatina do prvih točk v 3. ligi

V soboto, 16.9., je bil na ŠRC Slatina odigran 5. krog 3. SNL vzhod med ekipama NK Radenska Slatina in NK Rakičan. Na razmočenem igrišču so bolje začeli gostje, saj so v 19. minuti povedli z natančnim strelom z razdalje. V 34. minuti je za izenačenje poskrbel Luka Ivanič, le 8 minut poznej pa je za vodstvo Slatine zadel Žiga Sečko. Slatinarji so imeli v začetku 2. polčasa možnost še povišati vodstvo iz 11 metrovke, ki pa so jo žal zgrešili. Izkazal pa se je tudi vratar gostov, ki je ubranil kar nekaj lepih priložnosti Slatinarjev.

Odločitev padla v prvem polčasu

Slatinarji so v nedeljo, 10.9., v 4. krogu gostovali na Gradu in morali priznati premoč domačinom. Tekma je bila odločena že v 1. polčasu, saj so igralci Grada uspeli kar 5 krat zatresti mrežo naših. Tekma se je končala z rezultatom 6:0.

Slatina čez Radgono v 3. krog pokala

NK Radenska Slatina je v sredo, 6.9., odigrala 2. krog pokala MNZ MS proti ŠNK Radgoni. Po porazu v sosedskem derbiju v 3. krogu 3. SNL vzhod, so tokrat Slatinarji strnili svoje vrste in vrnili Radgoni za poraz. Uspeli so zmagati z 3:2. Za Slatino so zadeli novinec David Šajnovič, Nejc Ajlec in Žiga Sečko. Na tekmi pa se je na žalost poškodoval vratar Rene Vajs. Želimo mu čim prejšnje okrevanje.

Sosedski derbi Radgoni

V soboto, 2.9.2017, se je na ŠRC Slatina odigral odigral sosedski derbi med NK Radensko Slatino in ŠNK Radgono. Tokrat prvič v tretjeligaški konkurenci. Krajšo so tokrat potegnili Slatinarji, saj so morali priznati premoč Radgončanom, ki so slavili z 2:1. Za Radgono je bil 2 krat uspešen Tilen Klobasa, častni zadetek za Slatino je dosegel Miha Šilec.

Polana zmagala z veliko pomočjo sodnika

V nedeljo, 27.8.2017, so Slatinarji gostovali v Veliki Polani. Tudi tokrat so žal morali priznati premoč nasprotnikom, ki so zmagali z veliko pomočjo sodnika. Uspešno so parirali polanskim igralcem, vendar pa sta bili dve veliki sodniški napaki krivi za vnovičen poraz. Prvi zadetek so domačini dosegli iz sumljivo dosojene enajstmetrovke, pri drugem zadetku pa je šlo za očitno igranje z roko, ki so ga videli vsi razen sodniki ne.

Zmaga v 1. krogu pokala

V sredo, 23.8. je na ŠRC Bakovci bila odigrana zaostala tekma 1. kroga pokala MNZ MS. Tekmo so boljše začeli domačini, ki so povedli v 5. minuti. Slatina je uspela izenačiti preko Primoža Slekovca v 12. minuti. V 55. minuti so domačini spet povedli, le 3. minute kasnej je izzid spet poravnal Alen Lebar. V 64. minuti so Slatinarji prvič povedli, zadel je Žiga Sečko. V 70. minuti pa so domačini uspeli izenačiti. Po regularnem delu se je tekma tako končala s 3:3. Sledilo je streljanje najstrožjih kazni. Za Slatino so bili uspešni Valentin Avsec, Nejc Ajlec, Žan Kavaš, Žiga Sečko in Miha Šilec. Ker je Rene Vajs uspešno ubranil eno enajstmetrovko, so tako na koncu slavili uvrstitev v naslednji krog Slatinarji.